Industria w Półfinale Orlen Pucharu Polski

W ćwierćfinale Orlen Pucharu Polski, Industria Kielce wygrała domowy mecz z Corotop Gwardią Opole 36:22. Najwięcej bramek dla kielczan, osiem, zdobył Artsem Karalek. W porównaniu do ostatniego pojedynku z MMTS-em Kwidzyn w składzie mistrzów Polski znalazł się Sandro Mestrić oraz Igor Karacić a zabrakło w nim miejsca dla Andreasa Wolffa czy Arkadiusza Moryty.

Industria zaliczyła wyborne wejście w mecz i po 7 minutach prowadziła już 5:0. W kolejnych fragmentach mecz się zdecydowanie wyrównał i goście kilkukrotnie zmniejszali swoje starty do dwóch bramek. Ekipa prowadzona wyjątkowo przez Krzysztofa Lijewskiego przez karę pauzy dla Talanta Dujshebaeva do przerwy prowadziła już czterema bramkami- 17:13.

W drugiej części obraz gry nie uległ większej zmianie, jednak to gospodarze nadawali coraz większy ton rywalizacji i systematycznie powiększali swoją przewagę. W bramce bardzo dobrze spisywał się Sandro Mestrić, który miał aż 11 obron na 20 rzutów. W efekcie gospodarze wyprowadzali bardzo szybkie i skuteczne kontrataki. To przełożyło się na wysoką wygraną 36:22 i spokojny awans do turnieju finałowego Orlen Pucharu Polski. Ten odbędzie się 4 i 5 maja w Kaliszu. Przeciwnikiem w półfinale będzie Energa Wybrzeże Gdańsk.