Ostrożnie przy budynkach!

Za oknem typowa zima z krótkimi epizodami odwilży w ciągu dnia. Gdy temperatura krąży wokół zera, śnieg i lód zalegające na dachach mogą topnieć i zsuwać się, zwłaszcza z nasłonecznionych fragmentów budynków. W takich warunkach warto zachować większą ostrożność w pobliżu zabudowań - także przy parkowaniu. Lepiej nie zostawiać auta bezpośrednio pod okapami i rynnami. Zaparkowany blisko budynku samochód może wrócić z postoju w innym stanie, niż go zostawialiśmy.

Służby przypominają, że to dobry moment, by właściciele i zarządcy budynków kontrolowali stan dachów, a mieszkańcy zwracali uwagę na to, gdzie parkują i którędy się poruszają.

Wieczorem sytuacja dodatkowo się zmienia. Spadek temperatury powoduje, że woda pochodząca z topniejącego śniegu ponownie zamarza, co może wpływać na stan chodników i dróg. Może być ślisko, więc odpuśćmy sobie pośpiech, a kierowcom przyda się dodatkowa doza cierpliwości.