Remis Industrii po emocjonującym meczu w Aalborgu

Żółto-biało-niebiescy” nieudanie weszli w spotkanie i już po 2. minutach gry przegrywali 0:3. Dzięki poprawie skuteczności w ataku oraz solidnej postawie w defensywie w 8. minucie Igor Karcić doprowadził do remisu 5:5. Chwilę później mistrzowie Polski wyszli na pierwsze prowadzenie po golu Alexa Dujszebajewa. W 22. minucie 20-krotni mistrzowie Polski po raz pierwszy osiągnęli trzybramkową przewagę 14:11 za sprawą rzutu Beniota Kounkouda z kontrataku. W ostatniej akcji pierwszej połowy Dylan Nahi w niezwykły sposób umieścił piłkę w bramce Fabiana Norstena rzutem z drugiej linii. Niespodziewanie do przerwy prowadzili więc goście 18:15.

Pięciobramkową zaliczkę (20:15) „żółto-biało-niebiescy” wypracowali sobie już po minucie gry drugiej połowy. Podopieczni Stefana Madsena potrafili się zbliżyć na dwa trafienia, jednak kielczanie skutecznie utrzymywali swoją przewagę. Po 45. minutach gry Industria prowadziła 29:26. Duńczycy na cztery minuty przed końcem po okresie kilku minut zdecydowanie lepszej gry zniwelowali straty doprowadzając do remisu po 32. Ostatecznie podopieczni Tałanta Dujszebajewa zremisowali w starciu z liderem ligi duńskiej 35:35.

Zespół ze stolicy regionu świętokrzyskiego zakończył ostatecznie fazę grupową na czwartym miejscu. Mecze 1/8 finału zostaną rozegrane w dniach 27-28 marca i 3-4 kwietnia.