Wielkie zwycięstwo Industrii w świętej wojnie

Industria Kielce po koncertowym meczu pokonała Orlen Wisłę Płock 34:29. Bohaterem "Świętej Wojny" i zespołu gości okazał się Francuz Dylan Nahi, który zdobył aż dziewięć bramek. Wynik meczu w 2 minucie otworzył Miha Zarabec rzutem z siódmego metra. Kilka wybitnych interwencji zanotował Sandro Mestrić. Kolejne minuty spotkania były bardzo wyrównane i żadna z drużyn nie mogła osiągnąć przewagi wyższej niż dwa trafienia. W 20 minucie po bramkach Igora Karacicia i Arkadiusza Moryty dwie minuty później było już 11:9 dla podopiecznych Tałanta Dujszebajewa. Na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 15:14 dla kielczan.

Pierwszą trzybramkową zaliczkę Industria osiągnęła w 37. minucie za sprawą trafienia Igora Karacicia z kontrataku. Bardzo dobrze między słupkami prezentowali się Miłosz Wałach i Sandro Mestrić. Dzięki temu siedem minut później przewaga gości osiągnęła już sześć trafień. Na niespełna kwadrans przed końcem spotkania za sprawą trafienia Igora Karacicia przewaga podopiecznych Tałanta Dujszebajewa urosła już aż do ośmiu bramek. Ostatecznie Industria wygrałą 34:29.

Kielczanie dzięki wygranej objęli prowadzenie w tabeli na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu regularnego i praktycznie zapewnili sobie w ten sposób triumf w sezonie zasadniczym tych rozgrywek. W najbliższą sobotę kielczanie zagrają na wyjeździe z Zepter-em KPR Legionowo. Początek tego starcia o godzinie 18.00.